25 Nisan 2015 Cumartesi

Mutfak Kitap /Kadıköy

Geçtiğimiz hafta katıldığım çok sevimli bir mekanda harika bir kahvaltı yazısı ile sizlere tekrar merhaba diyorum .
Bu şeker gibi mekan Kadıköy'de. Taha ve İbrahim Dinç kardeşlerin işletmesini yaptığı dükkân da kahvaltı yapıp birbirinden lezzetli hepsi doğal ürünlerden oluşan bir masada  buluştuk biz . Sevgili Şefika Günyel bizler için çok şık bir masa hazırlamıştı.


Masamiz pek güzeldi. Tarçın Events sayesinde tanıştık bu sevimli mekanla. Gördüğünüz gibi tamamen doğal bir kahvaltı sofrası karşıladı bizi .
Hele bizler için hazırlanan Kruvasanlar vardı ki dillere destan lezzetteydi.  Özellikle yediğim Portakallı reçel güne damgasını vurdu benim için . Onsuz bir kahvaltı edemez  oldum yediğim günden beri evime de aldım bir kavanoz hiç vakit kaybetmeden 


Bizler kahvaltımızı ederken Taha dinç bizim için "Ekşi Mayali" ekmek yaptı.
İlk defa deneme fırsatım oldu bu dumanı üstünde tüten ekmekleri tadına bayıldım.  Kişiye özel bu ekmekleri 16 tl ye satın almanızda mümkün  . Ayrıca bu ekmeklerin yapim süresinin 2 gün olduğunu hatırlatmakta fayda var 


Bu şirin mekan da sadece kahvaltı yok malum bu güzel havalarda gün içinde bişeyler atıştırmak isteyenler içinde meze çeşitleri yapımına başlanmış.  Günlük ve taze Zeytinyağlılar sizleri bekliyor .
Mutfak Kitap 'a yolunuz düşerse böyle bir kahvaltı sofrasinin fiyati 1 kişi 25 , 2 kişilik serpme kahvaltı 40 tl .
Sevgili Tarçın events kurucusu Fatma bizler için yine çok güzel süprizler hazırlamıştı. Her etkinlikte başka bir incelik düşünüyor.  Hazırladıkları da kendi kadar tatlı söylemeden geçmek istemem . Muhteşem bir enerji ile yapıyor işini .


Bu güzel günden geriye kalan fotoğraflar .Sevgili Şefika Günyel ve  Şef Taha Dinç bu mekanda , pasta , ekmek ,macaron ve meze kursları veriyor . Kişiye özel ve  4 kişilik gruplar olmak üzere sizlerin uygun olduğu tarih ve saatlerde kurslar veriliyor .
www.mutfakkitap.com adresinden detaylı bilgileri alabilirsiniz .
Mekan içinde Pastacilik malzemelerine dair her şeyi bulmanız mümkün ayrıca .Taha şef'in bu harika çikolatadan heykeli de görülmeye değerdi doğrusu. Emek ve sabır tablosu değil mi .?
Masamiz ve biz bu kadar güzeldik. Her şey için çok teşekkür ediyorum. Bu harika ekip çıkarken bizleri eli boş göndermeyip sıcacık ekmek , mis gibi reçel ve makaron ikramları ile bizleri ayrıca şımarttılar tabi . Güzel saatler için emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Makyaj Odası www.makyajodasi.net